W zajęciach z religii uczestniczą dzieci, których rodzice wyrazili deklarację woli uczęszczania dziecka na religię. Zajęcia prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych w oparciu o zatwierdzony program nauczania religii rzymsko-katolickiej. Tematyka, środki metodyczne i pomoce dydaktyczne (np. zabawy ruchowe, taniec, memory, gry i zabawy dydaktyczne, śpiew, zagadki, twórcze działanie, inscenizacje, wspólne recytowanie, rysowanie, nabożeństwa para liturgiczne, wspólne malowanie) dostosowane są do możliwości rozwojowych i psychofizycznych dzieci. Zajęcia z religii dla 3 i 4-latków trwają 15 – 20 minut, a dla 5-6-latków – 30 minut. Celem katechezy przedszkolnej jest m.in. wprowadzenie dziecka w życie religijne, wpoznanie wiary, modlitwy i liturgii oraz wspieraniu rodziców/prawnych opiekunów w wychowaniu opartym o wartości chrześcijańskie. Nauka religii służy m.in. wspomaganiu rozwoju moralnego dziecka i kształtowaniu jego życia w wspólnocie, np. w rodzinie, w Kościele czy grupie przedszkolnej oraz pobudza do troski o świat.