Praca pedagoga specjalnego w przedszkolu skupia się na wieloaspektowej pomocy dzieciom, które mogą potrzebować dodatkowego wsparcia w rozwoju. Pedagog specjalny prowadzi zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne w małych grupach, co pozwala na indywidualne podejście i skuteczniejszą pracę z dziećmi. Tego rodzaju zajęcia pomagają naszym przedszkolakom lepiej rozumieć i wyrażać emocje, nawiązywać relacje rówieśnicze oraz radzić sobie w codziennych sytuacjach.

Dodatkowo pedagog specjalny prowadzi warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne w grupach 5- i 6-latków. Są to zajęcia, podczas których dzieci uczą się współpracy, empatii, radzenia sobie z wyzwaniami, a także rozwijają umiejętności samoświadomości i samooceny. Dzięki nim dzieci poznają narzędzia, które pomagają im lepiej funkcjonować w środowisku przedszkolnym i codziennym życiu.

Pedagog specjalny współpracuje także z nauczycielami oraz rodzicami, aby tworzyć spójny system wsparcia rozwoju dzieci. Na bieżąco monitorowane są potrzeby dziecka i w miarę możliwości dostosowywane metody pracy, bazujące na indywidualnym podejściu.