“Wspomóż psiaka lub kociaka”

Każdego roku prowadzimy zbiórkę darów dla Bezdomnych Zwierząt z Wrocławskiego Schroniska przy ul. Ślazowej 2. 

 Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie naszych akcji. Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych zwierząt. Liczy się każda puszka jedzenia czy niepotrzebny już kocyk…., to mały gest, który dużo znaczy! Celem tej inicjatywy jest również zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, w tym wypadku naszym czworonożnym przyjaciołom. 

https://www.schroniskowroclaw.pl/

 

Nakręć się na pomoc!

“Odkręć, sortuj, pomagaj”

Akcja zbierania nakrętek trwa w przedszkolu  przez cały rok. 

To jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka itp.

https://potrafiepomoc.org.pl/nakretkowo/

 

„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”
Święty Mikołaj na gałęzi Każdego roku przedszkole we współpracy z Radą Osiedla Wrocław Szczepin organizuje akcję charytatywną „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Mimo trwającej sytuacji w naszym kraju nie zapominamy, że dobrem należy dzielić się zawsze. 
Dzięki otwartości naszych podopiecznych, ich Rodziców i Nauczycieli udało się przygotować prezenty dla ubogich rodzin z Osiedla Szczepin. Wszystkie dary za pośrednictwem Rady Osiedla i jej przedstawiciela Pana Jana Piontka, trafiają do rodzin jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. 
 
GÓRA GROSZA”
 
Każdego roku przy bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „GÓRA GROSZA”http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/
Celem na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki.

Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Góra grosza